אודות העמותה

רק עד לפני תקופה קצרה הם היו משפחה רגילה. בית שמח, ילדים מאושרים, בריאים,
הורים מתפקדים...שגרה.
והיום?
הילד חלה.
המשפחה מתפרקת.
ההורים לא עומדים בנטל, הבית לא מתפקד, הילדים בודדים ונאלצים להתמודד עם מצבים שמעולם לא חלמו שיגיעו אליהם. ופשוט לא יודעים איך להמשיך מכאן.
אין מי שייקח את המצב לידיים וירים את המשפחה מהמצב הזה.
בדיוק כאן נכנסים עמותת 'להושיט יד'.

קצת על 'להושיט יד'
עמותת 'להושיט יד' באה כדי לקחת את המושכות כשאין מי שיעשה את זה.
אנחנו כאן כדי להרים את המשפחה מהמצב הזה ולתת להם תקווה ואור בתקופה החשוכה הזו.

עמותת 'להושיט יד' עוסקת בתמיכה ובסיוע לילדים חולי סרטן, בעלי נכויות או מוגבלויות מורכבות.
המחלה הקשה מביאה איתה התמודדויות קשות לחולים ולבני משפחותיהם שאין להם את היכולת להתמודד איתן. הקושי הכלכלי האדיר, השגה ומימון של תרופות שלא בסל הבריאות, קושי נפשי גדול של כל בני המשפחה ועוד... העמותה מסייעת במלחמה במחלה ומסייעת לילד החולה ולבני המשפחה בתקופה הקשה.
עמותת 'להושיט יד'. כשמה כן היא, מושיטה יד לכל הצרכים של החולים.

העמותה הוקמה בשנת 2006 על ידי אברהם עטר מתוך מטרה ברורה לעזור לילדים ולמשפחתם לעבור את התקופה הקשה בצורה הטובה ביותר. מבחינה כלכלית ומבחינה נפשית. אנחנו מאמינים ששמחה היא התרופה הטובה ביותר. ואצלנו היא בסל והרבה.

אברהם עטר, מעבר למטרה לשמה הקים את העמותה, כ-6 שנים לאחר הקמת העמותה בנו של אברהם חלה במחלה. עובדה זו חידדה את מטרות העמותה והביאה להבנה עמוקה של צרכי החולים ומשפחותיהם.
אנו, ב'להושיט יד' עושים הכל כדי לעזור לילדים ולתת להם את כל הסיבות לשמוח. כי רק ככה אפשר לעבור את התקופה הזו.

בזכות הרבה אנשים טובים שאנו פוגשים בדרך, הוקם מערך שלם של מתנדבים ומתנדבות שמסייעים בבתי החולים בכל רחבי הארץ. אנו זוכים להושיט יד לאלפי ילדים חולי סרטן ובעלי נכויות מורכבות ברחבי הארץ ולקיים פרויקטים חשובים המסייעים להם להילחם במחלה.
'להושיט יד' פועלת בכל המישורים על מנת להבטיח לחולה ולמשפחתו מקסימום היסח הדעת מהמחלה ולעזור להם בכל הבחינות:
הסעות לבתי החולים, מתנדבים ומתנדבות שמנעימים את זמנם, יציאות לימי כיף, חופשים ונופשים בארץ ובחו"ל,תמיכה כלכלית במשפחה, ליווי פסיכולוגי, הגשמת חלומות לחולים סופניים, מימון תרופות שלא בסל, התייעצויות רפואיות בארץ ובחו"ל, מימון טיפולים ועוד...
העמותה פועלת בשיתוף פעולה מלא עם הצוות הרפואי והסוציאלי ומתעדכנים על הצרכים הנחוצים לילדים. לצוות העמותה מצטרפים אמנים רבים וידועים וכולנו כאחד מתאמצים להגיע ולהושיט יד לכל ילד ולענות על כל מצוקה ובקשה.
אנו מאמינים שבכוח האהבה טמון הניצחון ובכח השמחה טמונה הרפואה כי חיוך והאהבה הם שילוב מנצח.

להושיט יד
אז הבנתם… אנחנו כאן כדי להקל על המשפחות והילדים החולים לאורך התקופה. כל כך הרבה מישורים בחיי המשפחות נפגעים בעקבות בן המשפחה החולה, כך שתחומי העזרה רבים גם הם. אנו מבינים היטב את חשיבות העמותה בחיי הנתמכים בה וחשים אחריות כבדה לספק להם את שרותינו. תחומי הפעילות של 'להושיט יד' חולשים על כל התחומים בהם המשפחות חוות קושי ומועקה. החל מגיוס סכומים לניתוחים, טיפולים וכו… וכלה במתנדבים/ות שאחראיים על החיוכים שעולים על פני החולים במהלך היום. לצערנו, מידי יום מתווספים כמות לא מבוטלת של חולים חדשים המבקשים את תמיכתנו. כמות החולים והמקרים שעברו תחת ידינו, שהושטה שלהם בחום, חידדה לנו עם הזמן את הצרכים המדוייקים של הנתמכים ונוספו עוד ועוד תחומים אותם הוספנו למעגל הנתינה הבלתי פוסק.
חונכויות אישיות של ילדים חולי סרטן וילדים בעלי נכויות על- ידי בנות שירות ומתנדבי העמותה, הן בבתים והן בבתי החולים.
מימון תרופות שלא בסל הבריאות וטיפולים מצילי חיים בארץ ובחו"ל.
הפקת ימי כיף ופעילויות מגוונות לילדי העמותה, להוריהם, לצוותים רפואיים ועוד
עבור משפחות אשר נקלעו למצוקה כלכלית בעקבות מחלת ילדיהם
למשפחות, הורים וילדים הנתמכים על ידי העמותה.
העמותה מוציאה 3 פעמים בשנה טיולי חלומות לארצות הברית לילדים חולי סרטן והוריהם, נופש נערים ונערות חולי סרטןונופש ילדים בעלי נכויות מורכבות והוריהם
מימון המכשור לבתי חולים ולמשפחות, הסעות לטיפולים, חלוקת אוכל בביה”ח ועוד…
למאות משתתפים, בנוכחות זמרים, אמנים ושחקנים שמגיעים לשמח את ילדי העמותה.
עלון העמותה
עלון העמותה מכיל אירועים אחרונים ופעילויות שוטפות של העמותה